
Комплект чукове и аксесоари

Чукове бойни

Чукове гумени

Чукове дървени

Чукове за ламинат

Чукове за цепене

Чукове за шлака

Чукове зидарски

Чукове каменарски

Чукове кози крак

Чукове кофражни

Чукове пластмасови

Чукове стоманени

Чукове тенекеджийски

Чукове шлосерски
Чукове
Чукът е инструмент, предназначен да удря обект с цел да го премести, деформира или намести. Често се употребява за забиване на пирони, наместване на различни части и разрушение на обекти. Обикновено чуковете се изработват за специални цели, поради което формата им е различна. Те имат дръжка и глава, като центърът на тежестта е близо до главата. За направата на обувки се използват специален тип извити чукове. Тежките ръчни чукове се използват за забиване на колове. В древността чуковете са били изработени от твърди камъни, а по-късно са били оборудвани с дървени дръжки. Днес инструментът е предназначен за конкретна работа и съществува в много варианти. В продуктовата ни листа можете да намерите различни видове чукове – бойни, гумени, дървени, зидарски, каменарски, кофражни, пластмасови, шлосерски, чукове за ламинат, чукове за шлака, чукове кози крак.
Бойните чукове са изработени от закалена инструментална стомана. Изработени са в съответствие със стандарт D / DIN 1041. Фибростъклото е с дръжка от полиамид.
Гумените чукове са предназначени за дейности, при които съществува опасност от нараняване на повърхността на обработвания материал. Те са основен помощник за подравняване и напасване на плочки при полагането им. Намират широко приложение предимно в строителството за довършителни работи като полагане на подови плочки, стенни и тротоарни плочи, павета, огнеупорни тухли при облицовка на камини и др. Гумените чукове се използват в тенекеджийството за монтаж на покривни ламарини, улуци или за ремонт на ламарини при автотенекеджийството, както и за монтаж на дограма и навсякъде, където е необходимо да се пази повърхността от нараняване.
Дървените чукове са изработени от твърда дървесина и се използват при ръчна обработка на дърво или камък за избиване на длето или забиване на клинове. Изключително са здрави и устойчиви.
Чукът за ламинат е уред 3 в 1 за свободно закрепване на ламинат и паркет без чук, блок за рязане и издърпване на перваза. Може да се използва в посока на натискане или дръпване. Комбинира сила и контрол в един безопасен и ергономичен продукт.
Чукът за шлака за електрически заварчици е специален инструмент с необичайна форма на главата, осигуряваща по-удобна работа. Използва се за чукане на шлаката и металните пръски, образувани по време на заваряване. Отличава се с изключителна здравина и е подходящ при големи натоварвания.
Зидарските чукове са със закалена глава от въглеродна стомана, отличаваща се със здравина и издръжливост за тежка работа. Имат широка повърхност на главата с място за изваждане на пирони. Ергономичната дръжка с гумирана повърхност е за по-добър захват и безопасна работа.
Каменарският чук е изработен от специална инструментална стомана и е с дървена дръжка.
Чукът кози крак е изработен от закалена инструментална стомана. Антивибрационната дръжка е за по-добър захват и безопасна работа. Каналът с магнит позволява задържането на пирони с различна дължина.
Кофражният чук е здрав и надежден инструмент, необходим на всеки един кофражист, строител или майстор на покриви. Работната част при него е със сложна форма – едната част на главата е правоъгълна, другата – удължена и заострена. Някои кофражни чукове от едната страна са кози крак, на други пък главата е намагнетизирана с цел по-лесно придържане на пироните.
Пластмасовите чукове със силиконова или пластмасова глава предимно се използват за изравняване на деформирани метални повърхности по метода на изчукването. Те също така намират широко приложение и при монтаж на дограма.
Шлосерските чукове са едни от най-често използваните – в строителството, дърводелството, бита и др. Предназначението им е за забиване на пирони, сгъване на метални листове и т.н. Обикновено са с неголеми размери, като работната им част е леко изпъкнала, така че при удар по метални или други твърди детайли главата да не се поврежда.